Katalog » SUPLEMENTY DIETY I ODŻYWKI DLA SPORTOWCÓW » ODŻYWKI WĘGLOWODANOWE » ISOSTAR Koncentrat Żurawina - antioxidant 400g
Moje konto    
Informacje o produkcie
ISOSTAR Koncentrat Żurawina - antioxidant 400g
Cena katalogowa: 30,00 zł
Cena produktu: 27,99 zł
Oszczędzasz: 2,01 zł
Zamawiana ilość:  
ISOSTAR Koncentrat Żurawina - antioxidant 400g
Dostępność Dostępny
Stan magazynowy
Średnia ocena
Brak recenzji
Opis
Linki
Recenzje

Podczas długotrwałego spalania tlenowego składników energetycznych wytwarzają się produkty uboczne - wodne rodniki, które robią wszystko, aby uszkodzić materiał genetyczny DNA. Jeżeli dysponujemy słabym systemem ochronnym, a sposób odżywiania jest niewłaściwy, to zakres biodegradacji zwiększa się. Antyoksydanty to związki chemiczne usuwające z organizmu nadmiar wolnych rodników. Spowalniają procesy starzenia się organizmu i zapobiegają rozwojowi różnych chorób.

Wspomaga wydajność podczas długich ćwiczeń wytrzymałościowych i zwiększa wchłanianie wody. Jest to źródło witamin C, E i cynku. Składniki te pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Składniki: Witaminy D,E, B1, węglan magnezu, aromat naturalny, sacharoza, syrop glukozowy, maltodekstryna, dekstroza, kwas cytrynowy, cytrynian sodu, barwnik: czerwień buraczana, siarczan cynku. 

Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne!

 

Wolne rodniki niszczą nasze komórki. Mamy przeciwko nim tajną broń - antyoksydanty. To głównie witaminy i minerały, których nie może zabraknąć w diecie.

Kiedy wdychamy powietrze, zawarte w nim cząsteczki tlenu błyskawicznie przedostają sig do komórek, w których znajdują się mitochondria. Można je porównać do minielektrowni - gdy dotrze do nich paliwo w postaci tlenu i glukozy, "spalają" je - w ten sposób wytwarzając energie.

Co to są wolne rodniki? W procesie przetwarzania tlenu w energie część jego cząsteczek (około 5 proc.) wymyka się spod kontroli i uwalnia w postaci tzw. wolnych rodników tlenowych. Wolny rodnik to atom tlenu, któremu gdzieś "zginął" jeden elektron. Gdy elektron sig zgubi i pojawia sig wyrwa, atom tlenu traci równo-wagą i zaczyna poszukiwać brukującego ogniwa w najbliższym otoczeniu. Kiedy tylko napotka prawidłowy atom, atakuje go, by odebrać mu potrzebny elektron. Zabierz go i staje sig prawidło-wym atomem tleni" Ale ten ograbiony staje sig wolnym rodnikiem z wyrwą do zatkania. Rusza wiec na łów i koło się zamyka. Wolny rodnik tlenowy szuka elektronu w atomach dowolnych substancji - zadowoli sig np. białkiem czy tłuszczem. Taka grabież niszczy komórki naszego ciała (np. uszkadza ich błony komórkowe, DNA), a w konse-kwencji - rujnuje nam zdrowie.
Wolne rodniki powstają głównie przy przetwarzaniu tlenu na energią, ale nie tylko. Ich powstawaniu sprzyja też palenie papierosów, oddychanie powie-trzem zanieczyszczonym spalinami, intensywne opalanie, nadużywanie alkoholu, zażywanie dużej ilości leków, stres, przemeczenie, jadanie potraw z grilla i produktów wędzonych. Gdy w naszym organizmie jest dużo wolnych rodników, jesteśmy bardziej zagrożeni rozwojem poważnych schorzeń, m.in. nowotworów, chorób Parkinsona i Alzheimera, miażdżycy, zaćmy, łuszczycy, wrzodów żołądka.

Tajna broń - antyoksydanty Na szczęście nie jesteśmy bezsilni wobec wolnych rodników tlenowych. Nasz organizm sam wytwarza sporo enzymów, których zadaniem jest unieszkodli-wianie niszczycielskich atomów, ale gdy wolnych rodników jest bardzo dużo - organizm nie radzi sobie z ich neutralizacją. Można mur jednak pomóc, dostar-czając tzw. antyoksydantów (przeciwutleniaczy). Należą do nich witaminy A, C, E, bioflawonoidV, koenzym C110, karotenoidy (betakaroten, luteina, likopen).

Antyoksydanty krążą po organizmie i dobrowolnie oddają wolnym rodnikom jeden elektron, w wyniku czego rodniki zostają unieszkodliwione - nie muszą już szukać brakującego elektronu i niszczyć wszyst-kiego wokół siebie. Po oddaniu elektronu przeciwu-tleniacze zamieniają się w neutralne cząsteczki, które są wydalane z organizmu. Dzięki temu, że antyoksydant nie staje sig wolnym rodnikiem, nie następuje reakcja łańcuchowa. Przeciwutleniacze chronią więc zdrowe komórki przed uszkodze-niami. By skutecznie działały, potrzebne jest im dodatkowe wsparcie w postaci minerałów takich jak selen, cynk, żelazo, mangan i miedź.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Napisz recenzję
Data dodania produktu: 06 luty 2015.
Poprzednia strona Produkt 7 z 17
w kategorii ODŻYWKI WĘGLOWODANOWE
Następna strona
Pozostałe produkty z kategorii ODŻYWKI WĘGLOWODANOWE
 
ISOSTAR Koncentrat cytryna 400g
ISOSTAR Koncentrat cytryna 400g 27,99 zł
INFORMACJE O PRODUKCIE Koncentrat służy do przygotowania napoju izotonicznego stosowanego przy wysiłku, wspomagającego pokrycie zapotrzebowania sportowców na wodę, energię i mikrosubstancje odżywcze.  ... 
 
ISOSTAR Koncentrat pomarańcz 400g
ISOSTAR Koncentrat pomarańcz 400g 27,99 zł
INFORMACJE DODATKOWE Zaleca się spożywać napój Hydrate & Perform podczas rozgrzewki (150 do 300 ml) i regularnie w trakcie oraz po wysiłku (150 ml co 15 minut). Idealny w przypadku intensywnego lub ... 
 
DEXTROSE PRO 1,3 KG ANANASOWY
DEXTROSE PRO 1,3 KG ANANASOWY 30,00 zł
FORMUŁA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT KREATYNY DEXTROSE PRO to połączenie dekstrozy z tauryną i witaminą C, które wspomaga wchłanianie oraz transport kreatyny i aminokwasów do komórek mięśniowych. Preparat zawiera szybko przyswajalne ... 
 
DEXTROSE PRO 1,3 KG POMARAŃCZOWY
DEXTROSE PRO 1,3 KG POMARAŃCZOWY 30,00 zł
FORMUŁA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT KREATYNY DEXTROSE PRO to połączenie dekstrozy z tauryną i witaminą C, które wspomaga wchłanianie oraz transport kreatyny i aminokwasów do komórek mięśniowych. Preparat zawiera szybko przyswajalne ... 
 
ISOFASTER TREC 400g GRAPEFRUIT
ISOFASTER TREC 400g GRAPEFRUIT 18,00 zł
Isofaster jest łatwo rozpuszczalnym koncentratem służącym do przygotowania napoju izotonicznego o orzeźwiającym pomarańczowym smaku. Specjalnie dobrana kompozycja składników energetycznych oraz elektrolitów została tak opracowana, aby ... 
Koszyk
... jest pusty
Promocje
Nowości